.

W naszym bractwie rekonstruktorzy rozwijają swoje umiejętności w szerokim zakresie. Sekcje sportowe i grupy hobbystyczne pozwalają znaleźć dla każdego coś interesującego.

rycerz

­

­

­

­

Hufiec rycerski

Grupa bojowa szkoli ciężkozbrojnych wojowników. Kandydaci na rycerzy szkolą się w umiejętnościach walki bronią, jak i bez niej. Interesują nas zarówno rekonstrukcje traktatowe, jak i udział w walkach sportowych w szeroko pojętym Ruchu Rycerskim. Kładziemy nacisk na walkę mieczem i tarczą, mieczem długim (zwanym powszechnie półtorakiem), również przygotowujemy się do walk pełno kontaktowych drużynowych (buhurt/melee). Między innymi nasi członkowie biorą udział w Rycerskich Mistrzostwach świata – Bitwa Narodów.  Więcej

 

łucznik

­

­

­

­

­

­

Grupa łucznicza

Grupa łucznicza zajmuje się nauką strzelania z łuku, a w dalszej kolejności podnoszeniem umiejętności strzeleckich i przygotowaniem do udziału w rekonstrukcyjnych turniejach łuczniczych. Strzelamy z tradycyjnych łuków, będącymi odwzorowaniem łuków używanych w średniowieczu.

dama

­

­

­

­

­

Grupa tańca dawnego

Grupa tańca dawnego zajmuje się nauczaniem i propagowaniem tańców dawnych. Na podstawie dostępnych traktatów odtwarzamy kroki tańców średniowiecznych i renesansowych. Poznajemy zarówno tańce proste, tańczone w przeszłości przez niższe warstwy społeczne, jak i te, które wykonywał dwór królewski i szlachta. Dla nas najważniejsze jest zachowanie charakteru danego tańca – utrzymanie stylu podniosłego i dystyngowanego przy tańcach dworskich oraz swobody i zabawy przy tańcach plebejskich. Trenujemy cały rok, aby pokazać się na różnego rodzaju turniejach i pokazach, między innymi co roku bierzemy udział w Turnieju Tańców Dawnych na Turnieju Rycerskim w Ogrodzieńcu, gdzie często zajmujemy wysoką lokatę.

halabardnik

­

­

­

Załoga zamkowa

Załoga zamkowa jest grupą rekonstrukcji oddziału piechoty z końca XIV wieku. Oprócz rekonstruowania ubiorów i uzbrojenia z tamtego okresu, również odtwarzamy szyki i działania oddziału piechoty. Posiadamy sprawne repliki broni czarnoprochowej, które wykorzystujemy na pokazach artyleryjskich i w innych okolicznościach. Jesteśmy dumni z naszej repliki bombardy – “Zmiotki” – która w oszałamiający sposób przegania chmury i zostawia wspaniałą pogodę.